Кафедра у період з 1989 р. по 1996 р.

Кафедра у період з 1989 р. по 1996 р.

berezin

Володимир Олександрович Березін

У 1989 році кафедру очолив професор Володимир Олександрович Березін. Під час річного наукового стажування в Копенгагенському університеті (Данія) ним були опановані і потім впроваджені на кафедрі нові методи досліджень, головним чином в галузі імунохімії і біохімії нервової системи. Наступні кілька років наукова тематика кафедри зосереджувалася на дослідженні нервово-специфічних білків як маркерів патологічного стану нервової системи. За цією тематикою були захищені одна докторська і 8 кандидатських дисертацій.

За новою тематикою кафедра проводила дослідження у співдружності з Київським НДІ нейрохірургії, Інститутом фізіології ім. акад. А.А. Богомольця АН України, Інститутом молекулярної біології і генетики АН України, Інститутом морфології людини АН Росії, Копенгагенським університетом (Данія), Тюбінгенським університетом (ФРН), Марсельським університетом (Франція), що підсумовано у спільних  публікаціях.

За 1990-1993 рр. співробітниками кафедри опубліковані 74 наукові роботи у провідних фахових виданнях. При кафедрі відкрито спеціалізовану Раду з захисту кандидатських дисертацій з біохімії. Крім основного набору студентів на кафедру (25 студентів) додатково приймалося щорічно по 7-10  студентів з Індії, Малі, Сирії, Ізраїлю, Китаю, Чаду, Мозамбіку, Монголії, Конго, Зімбабве, Буркіна-Фасо та інших країн.

У 1993-1995 рр. проф. В.О. Березін перебував у тривалому науковому відряджені у Копенгагенському університеті, де потім залишився на постійну роботу. Обов’язки зав. кафедри у цей час виконували доц. Є.О. Лєпьохін та доц. В.І. Чорна.


17 березня 2016 року на кафедрі біофізики та біохімії Дніпропетровського національного університету цмені Олеся Гончара відбувся семінар присвячений пам’яті професора Березіна Володимира Олександровича.  Презентація “Вклад Березіна В.О. у розвиток кафедри”


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/noa/biochemistry-dnu.dp.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287

Comments are closed.