Період становлення кафедри

Період становлення кафедри та формування біохімічного напряму досліджень в університеті

arhangelskiy

Василь Михайлович Архангельський

У 1922 році на біологічному факультеті Дніпропетровського Інституту народної освіти (таку назву мав Дніпропетровський університет у 1920-1933 рр.) вперше з курсом фізіології людини та тварин почали викладатися розділи біохімії завідувачем кафедри фізіології, доктором медичних наук, професором Василем Михайловичем Архангельським.

У 1933 році після перетворення Інституту народної освіти знову на університет при кафедрі фізіології людини та тварин відкрита лабораторія біохімії.

zubenko

Павло Михайлович Зубенко

У 1938 році за ініціативою проф. В.М. Архангельського на базі біохімічної лабораторії Дніпропетровського державного університету організована кафедра біохімії, завідувачем якої було обрано доцента Павла Михайловича Зубенка. Саме з цього часу на біологічному факультеті університету існує спеціалізація студентів з біохімії.

Крім загального курсу біохімії, який читався для всіх студентів біофаку, для студентів-біохіміків читались спеціальні курси – «Обмін речовин», «Біохімія вітамінів», «Ензимологія», «Спеціальні глави біохімії», проводився великий спеціальний практикум.
У складі Інституту був організований відділ біохімії, який очолив П.М. Зубенко.
У повоєнний період окрема кафедра біохімії функціонувала з 1944 по 1953 рр. Основною науково-дослідною тематикою кафедри було вивчення біохімічних процесів у м’язовій тканині при її денервації.
У 1953 р. кафедра біохімії об’єднана з кафедрою фізіології людини і тварин університету (зав. кафедри проф. Денисенко М.М., пізніше проф. Моцний П.Є.).

 


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/noa/biochemistry-dnu.dp.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287

Comments are closed.