(Українська) Кафедра у період з 1989 р. по 1996 р.

 

Кафедра у період з 1989 р. по 1996 р.

berezin

Володимир Олександрович Березін

У 1989 році кафедру очолив професор Володимир Олександрович Березін. Під час річного наукового стажування в Копенгагенському університеті (Данія) ним були опановані і потім впроваджені на кафедрі нові методи досліджень, головним чином в галузі імунохімії і біохімії нервової системи. Наступні кілька років наукова тематика кафедри зосереджувалася на дослідженні нервово-специфічних білків як маркерів патологічного стану нервової системи. За цією тематикою були захищені одна докторська і 8 кандидатських дисертацій.

За новою тематикою кафедра проводила дослідження у співдружності з Київським НДІ нейрохірургії, Інститутом фізіології ім. акад. А.А. Богомольця АН України, Інститутом молекулярної біології і генетики АН України, Інститутом морфології людини АН Росії, Копенгагенським університетом (Данія), Тюбінгенським університетом (ФРН), Марсельським університетом (Франція), що підсумовано у спільних  публікаціях.

За 1990-1993 рр. співробітниками кафедри опубліковані 74 наукові роботи у провідних фахових виданнях. При кафедрі відкрито спеціалізовану Раду з захисту кандидатських дисертацій з біохімії. Крім основного набору студентів на кафедру (25 студентів) додатково приймалося щорічно по 7-10  студентів з Індії, Малі, Сирії, Ізраїлю, Китаю, Чаду, Мозамбіку, Монголії, Конго, Зімбабве, Буркіна-Фасо та інших країн.

У 1993-1995 рр. проф. В.О. Березін перебував у тривалому науковому відряджені у Копенгагенському університеті, де потім залишився на постійну роботу. Обов’язки зав. кафедри у цей час виконували доц. Є.О. Лєпьохін та доц. В.І. Чорна.

 


Warning: Parameter 2 to qtranxf_excludeUntranslatedPostComments() expected to be a reference, value given in /home/noa/biochemistry-dnu.dp.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287

Comments are closed.