Стажування в Інституті фізіології та харчування тварин ім. Кєлановського, Яблонна (Польща)

У межах виконання діючої угоди про співпрацю між ДНУ імені Олеся Гончара та Люндським Університетом (Швеція) під час відрядження аспірантка першого року навчання кафедри біофізики та біохімії Довбань Олена та провідний інженер НДЛ біохімії НДІ біології Муравйова Діана на запрошення професора Stefan Pierzynowskі брали активну участь у сумісному науковому експерименті за проектом «Дослідження нових молочних сумішей і приладів на моделі передчасних пологів свині, які забезпечують належне поглинання ПНЖК і розвиток мозку у недоношених дітей» згідно отриманої стипендії програми «Вісбі» (м.Люнд, Швеція) протягом квітня.

Як модель використовувались недоношені поросята віком, який відповідає 30-31 тижню передчасно народжених дітей. Подібність між поросятами та недоношеними дітьми полягає в розмірах, незрілості шлунково-кишкового тракту, а також порушенні роботи дихальної, травної, імунної та метаболічної систем внаслідок передчасного народження. Основною метою дослідження було доопрацювання попередніх результатів та покращення ефективності формули вигодовування таких немовлят.

Експеримент проводився в лабораторії Інституту фізіології і харчування тварин імені Яна Кєлановського (Яблонна, Польща).

Усі маніпуляції з тваринами проводилися згідно Європейських вимог щодо етичного поводження з лабораторними тваринами.

dovban-poland-04-2017 muraviova-poland-04-2017

Comments are closed