Стажування в Інституті фізіології та харчування тварин ім. Кєлановського, Яблонна (Польща)

З 4 по 25 серпня доцент кафедри біофізики та біохімії Воронкова Юлія Сергіївна та студенти 4 курсу Семенко Артем, Отряжий Павло та Жованник Валерія перебували у Інституті фізіології та харчування тварин ім. Кєлановського, Яблонна (Польща).

На запрошення професора Stefan Pierzynowskі брали активну участь у сумісному науковому експерименті за проектом «Дослідження нових молочних сумішей і приладів на моделі передчасних пологів свині, які забезпечують належне поглинання ПНЖК і розвиток мозку у недоношених дітей» згідно отриманої стипендії програми «Вісбі» (м.Люнд, Швеція).

Як модель використовувались недоношені поросята віком, який відповідає 30-31 тижню передчасно народжених дітей. Подібність між поросятами та недоношеними дітьми полягає в розмірах, незрілості шлунково-кишкового тракту, а також порушенні роботи дихальної, травної, імунної та метаболічної систем внаслідок передчасного народження. Основною метою дослідження було доопрацювання попередніх результатів та покращення ефективності формули вигодовування таких немовлят.

Усі маніпуляції з тваринами проводилися згідно Європейських вимог щодо етичного поводження з лабораторними тваринами.poland-08-2017-1 poland-08-2017-2 poland-08-2017-3

Comments are closed